LIVING ROOM to warszawska pracownia zajmująca się aranżacją  wnętrz prywatnych, publicznych i komercyjnych, służąca pomocą w całym procesie, łącznie z projektem wykonawczym i nadzorem. Nasze wnętrza cechuje prosty design i stonowana kolorystyka. Przede wszystkim cenimy funkcjonalność, układ przestrzenny oraz dobre oświetlenie, ponieważ zapewniają nam komfortowe i harmonijne wnętrza. Każdy projekt dostosowujemy do indywidualnych potrzeb i oczekiwań poprzez optymalne wykorzystanie przestrzeni.

ZAKRES NASZYCH USŁUG:

– Fotorealistyczne wizualizacje 3D
– Projektowanie mieszkań demonstracyjnych dla deweloperów
– Projektowanie wnętrz prywatnych
– Projektowanie wnętrz komercyjnych
– Projekty „pod klucz”
– Projektowanie mebli

PROCES

Do stworzenia kompleksowego wnętrza potrzebna jest ścisła współpraca między klientem a architektem. Pracę rozpoczynamy od określenia potrzeb i priorytetów, a proces można podzielić na cztery etapy:

1. Inwentaryzacja wewnętrzna.

Po inwentaryzacji przygotowujemy kilka układów funkcjonalnych przestrzeni i przedstawiamy je na spotkaniu. Praca na tym etapie trwa do momentu pełnej akceptacji wybranego układu. Taki układ musi spełniać wszystkie oczekiwania i założenia funkcjonalne.

2. Drugi etap to wykonanie modelu 3D wnętrza.

Przygotowujemy fotorealistyczne wizualizacje wnętrz, na których można zobaczyć kolorystykę, wybrane materiały i wyposażenie. Przed rozpoczęciem prac rozmawiamy o budżecie, który ma być przeznaczony na wykończenie wnętrz. Informacje te pozwolą nam wybrać materiały i sprzęt, które z pewnością będą pasować do przewidywanych ram budżetowych.

3. Rysunki wykonawcze.

-rozrys projektu wnętrza wraz z instalacjami: elektryczną, wodno-kanalizacyjna, wentylacyjna, klimatyzacją etc.
-rozrys budowalny, ściany, sufity, podłogi, wraz z detalami,
-rozrys łazienek wraz z detalami
-rozrys branżowy stolarki, ślusarki, kamieniarki, etc,
-rozrys wykonawczy mebli,
-rozrys detali projektowych niezbędnych do realizacji wnętrza,
-przygotowanie dokumentacji ofertowej do wycen poszczególnych branż,
Po zakończeniu wyceny przystępujemy do przygotowania harmonogramu wszystkich prac.

4. Ostatni etap – nadzór (opcjonalnie).

Na tym etapie nadzorujemy wszystkie prace i wykonawców obecnych na budowie, kontrolujemy transport i dostawy. Sprawdzamy zgodność prac z zakończonym i zatwierdzonym projektem. Nadzór prowadzony jest do czasu zakończenia prac budowlanych, w tym czynności sprzątających.